זכיינות ארומה

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

מומחה לתחומי מקרקעין, זכיינות, צוואות וירושות

זכיינות לרשת ארומה - מה חשוב לדעת?

רשת ארומה הינה רשת של בתי קפה גדולה ופופולרית הפועלת מתחילת שנת התשעים במדינתנו. הסניף הראשון של ארומה נפתח בירושלים וכיום פועלים עשרות סניפים ברחבי הארץ כולה, כאשר יותר ויותר יזמים ואנשי עסקים מעוניינים לקחת חלק בתפעול סניפים ברשת זו.

זאת ועוד, סניפי ארומה פועלים גם בערים מרכזיות ברחבי העולם: קנדה, גרמניה ועוד. אחת הנקודות הבולטות של סניפי ארומה היא המיקום בהם בוחרת הרשת להקים את סניפיה. כבר מהרגע הראשון, כשהסניף נפתח בירושלים, החליטו הבעלים ללכת על אחד הרחובות המרכזיים.

תוך פרק זמן קצר החלטה זו הוכיחה את עצמה כהחלטה נבונה והסניף הצליח כלכלית. רשת ארומה מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של מוצרי מזון ושתייה, קפה ומאפים, סלטים ומרקים. התפריט משתנה מסניף לסניף אך מרבית המוצרים זהים ובעלי טעם דומה.

זכיינות לרשת ארומה בישראל

מכאן ניתן להבין כי עם ההצלחה אין להתווכח וכיום פועלים בשיטת הזכיינות המון סניפים ברחבי הארץ. על מנת לקחת חלק בתהליך זכיינות בארומה יש לעבור מספר פגישות כשבסופן מתקיימת פגישה לחתימה על חוזה זכיינות לארומה.

כמה עולה להצטרף כזכיין לרשת ארומה?

עלות פתיחת סניף ארומה מתחלק לכמה חלקים. תחילה, לאחר החתימה על החוזה משלמים הזכיינים הפוטנציאלים דמי זיכיון חד פעמי (עבור הזכות לשימוש במותג) ומתחילים בתהליך ההכשרה.

בשלב השני יש לשלם בעבור עלויות הקמה.

בעת הפעלת הסניף משלמים אחוזים חודשיים מתוך סך המכירות של הסניף ודמי פרסום.

העלויות יכולות להגיע למאות אלפי שקלים. עם זאת במרבית המקרים אם הסניף מנוהל ומתנהל כראוי, ההכנסות יהיו גבוהות יותר ואין ספק כי התגמולים בעבור העבודה של הזכיין בסניף יהיו משמעותיים ומשתלמים.

הסכם זכיינות ארומה – מודל זכיינות ארומה

על מנת להתקבל כזכיין של רשת ארומה ישראל יש ליצור קשר עם הנהלת הרשת, כאשר הכוונה היא לפנייה אל תחום הזכיינות. הסכם הזכיינות הוא הסכם הדורש מהזכיין מגוון רחב של דרישות על מנת לא לערער את הצלחתה של הרשת ולא לפגוע בשמה הטוב.

כאשר מתעניינים בתחום הזכיינות, לא רק בארומה אלא בכל רשת שהיא, חשוב לוודא כי הסכם הזכיינות אינו פוגע בזכויות ובהתנהלותו של הזכיין. אף על פי שהרצון של הזכיין הוא להיות חלק מן הרשת, יש לכבד גם את מעמדו ואת צרכיו ולכן סיוע של עו"ד מקצועי המתמחה בתחום הזכיינות יכול להיות משמעותי למדי בשלב קריאת או החתימה על ההסכם.

חשוב לציין כי הסכם הזכיינות שתקבלו מרשת ארומה אינו סופי וניתן לדון על דברים שונים עד להגעה להסכמה משותפת של שני הצדדים: הזכיין והרשת.

יתרונות זכיינות ברשת ארומה

אחד היתרונות הבולטים לזכיינות זו הם הרווחים של רשת ארומה. זו רשת אשר הוכיחה את מעמדה בישראל ובעולם ומרבית האנשים המתעניינים בזכיינות יעדיפו לקחת חלק ברשת שכזו.

אף על פי שמחיר רכישת זיכיון ארומה בשנת 2019 נחשב יחסית גבוה לעומת רשתות מזון ובילוי אחרות – יש לארומה יתרונות רבים על פני המתחרות שלה.

זוהי רשת מסעדות שידועה בטעמים הייחודיים ובטריות המוצרים. יתרה מכך, הצלחתה העסקית של הרשת ותפקודה מזה עשרות שנים בישראל היא הוכחה חיה להצלחתה.

המיקום של הסניפים נבחר בקפידה וההכשרה שניתנת לזכיינים מגוונת ועשירה. כמו כן, ישנו ליווי מעמיק של הרשת לאורך כל הדרך כך שזהו יתרון שיכול לסייע משמעותית לזכיינים חדשים.

ניתן ליצור איתנו קשר לליווי של עו"ד זכיינות בתהליך

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יצירת קשר