זכיינות זארה

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

מומחה לתחומי מקרקעין, זכיינות, צוואות וירושות

זכיינות ברשת זארה - מדריך לזכיין

רשת החנויות זארה הינה רשת עולמית שהחלה את דרכה באחת מארצות אירופה והתפתחותה הייתה מהירה – תוך פחות ממספר חודשים נפתחו סניפים נוספים בערי אירופה השונות.

רשת זארה פועלת מזה שנים רבות ונחשבת לרשת אופנה וביגוד מצליחה ואהודה בקרב קהל הלקוחות המערבי. בשנים האחרונות ניתן להבחין כי זארה פועלת גם בארצות נוספות במזרח התיכון וביבשות מרוחקות יותר כאשר הכנסותיה גבוהות בצורה משמעותית מרשתות אחרות ובשל כך, קבלת זכיינות זארה איננה מובנת מאליו ומצריכה מעבר מספר בדיקות ולעיתים אף מבחני התאמה. גם במדינת ישראל ישנם סניפים של זארה (ZARA) ומרביתם פעילים ומצליחים למדי. חנויות זארה פזורות בקניונים ובמרכזי קניות שונים בערי ישראל ומרביתם מתנהלים לפי זכיינות לסניף זארה בישראל. כלומר, החנויות מנוהלות על ידי זכיינים שנבחרו על ידי החברה והאחריות על ניהול החנות היא בידיהם. זארה החלה לפעול בישראל לקראת שנות ה-2000, כיום יש מעל לעשרים סניפים. מותג האופנה זארה שייכת לחברת האחזקות INDITEX אשר מתפארת בהצלחותיה בתחום האופנה ברחבי העולם כולו. זארה מציעה שירות ומוצרי הנעלה וביגוד לגברים, נשים, ילדים ואף תינוקות. בחלק מן החנויות ישנו גם מתחם של לבוש לנשים בהיריון ולכן קהל הלקוחות של חנויות זארה הינו גדול למדי.

זכיינות זארה - זכיינות ברשתות אופנה

חשוב להבין כי שוק הזכיינות הינו רחב ומגוון אך כאשר מדובר על הרצון להיות זכיין של חנות זארה הנכם משתייכים לזכיינות בתחום האופנה. שוק האופנה בישראל מלא בהמון חנויות מוצלחות שמקורן באירופה וארצות הברית. זהו ענף מצליח שהולך ומתפתח מדי חודש וניתן לראות זאת בכך שמדי תקופה נפתחות עוד חנויות אופנה ומרכזי קניות שונים. שיטת הזכיינות של רשתות האופנה בישראל בדרך כלל זהה והיא מצריכה מן הזכיין להיות אחראי על הוצאות כמו הקמת העסק, תפעולו של העסק הכולל שכר ותשלום לעובדים, תשלום מיסים כמו ארנונה וחשמל ועוד. חברות האופנה יספקו לזכיינים את הפריטים הנמכרים, כלומר הסחורה המוצעת ללקוחות והיא זו שבעצם מושכת אותם אל החנויות. רשת האופנה תהיה אחראית על השלמת חוסרי סחורה, הפצה ופרסום של קמפיינים, השלמת מלאי וכדומה. האחראית כיום על מרבית סניפי זארה בישראל זו חברת משקיעים קנדית שבראשה עומד ג'ואי שובל.

איך להצטרף כזכיין לרשת זארה?

על מנת לקבל זכיינות על חנות של Zara בישראל יש ליצור קשר עם הזכיין הראשי שמפעיל את הסניפים בישראל. חשוב להבין כי החנויות בישראל מופעלות על ידי זכיין ישראלי שעובד למען חברת האם המצויה בספרד. בימים אלו אין זכייני משנה חדשים בישראל ולכן קבלת זכיינות לסניף זארה בישראל לא אפשרית כרגע. יחד עם זאת, ניתן להשתלב בעבודה בחנויות זארה ולקחת חלק פעיל בניהולן בדרכים שונות ולהנות מתנאים מעולים, עבודה מתפתחת והישגיות. זארה מתפארת בשירות לקוחות מעולה ושמה דגש על מתן שירות איכותי ללקוחותיה. מחיר זיכיון Zara נחשב לגבוה משמעותית מרשתות אופנה אחרות ולא ניתן לקבל מידע מדויק על כך.

נכון לזמן כתיבת שורות אלה רשת זארה מופעלת בישראל על ידי זכיין ראשי ואין אפשרות להצטרף אליה כזכייני משנה.

נכון לזמן כתיבת שורות אלה רשת זארה מופעלת בישראל על ידי זכיין ראשי ואין אפשרות להצטרף אליה כזכייני משנה.

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יצירת קשר