זכיינות רולדין

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

מומחה לתחומי מקרקעין, זכיינות, צוואות וירושות

זכיינות לרשת רולדין - מדריך לרוצים להפוך לזכיינים

רולדין הינה רשת בתי קפה וקונדיטוריות הגדולה ביותר במדינת ישראל. מוצריה של רולדין מוכרים בפי כל כאיכותיים, טריים וטעימים. הרשת התחילה את דרכה בצורה אינטימית וקטנה, כאשר האחים קובי ואבי חקק החלו להכין מאפים ביתיים ולמכור אותם למכרים ולהפיץ את השמועה אודותיהם מפה לאוזן. כך נפתחה לה החנות הראשונה ברמת השרון ולאחר מספר שנים גדלה ותפחה החנות למספר סניפים. כיום פועלים ברחבי הארץ כ-80 סניפים המציעים מגוון רחב של מאפים, קפה ותפריט עשיר לכל מי שיבוא בפתחם. הקונדיטוריה הראשית נמצאת בקדימה ומתוכה מועברים לסניפים מגוון מצרכים ומרכיבים להפצה ולמכירה. ריח המאפים של רולדין מוכר בבית של כל ישראלי וחג החנוכה לא עובר מבלי שקהל הלקוחות יבוא לטעום מהסופגניות הייחודיות.

זכיינות לרשת רולדין – כמה עולה להצטרף כזכיין לרשת רולדין?

מדובר באחת מהרשתות המצליחות והמבוקשות ביותר בארץ לזכיינות ועקב כך המחיר לרכישת זיכיון נחשב לגבוה, אם נעשה השוואה עם רשתות מזון אחרות. עם זאת, רולדין ידועה כסיפור הצלחה ולכן ישנו ביקוש רב לזכיינות בסניפיה. מחיר רכישת זיכיון לרולדין בשנת 2019 עשויה להגיע למאות אלפי ש"ח ותלויה גם במיקום הסניף. בנוסף לזאת, הזכיינים משלמים לחברה אחוזים מהפדיון המכירות החודשיים. נכון להיום, בשונה מהרבה רשתות אחרות, רולדין איננה מגבילה את תקופת הזיכיון.

אודות מודל זכיינות רולדין

רשת רולדין מאפשרת לקהל הרחב לנסות ולהגיש מועמדות לזכיינות בחסותה. רולדין מאפשרת לזכיין לנהל את הסניף על פי תנאיו אך לוקחת גם חלק משמעותי מן ההתנהלות היומית. הרשת מציעה הכוונה והדרכה לזכיינים, ליווי לאורך כל הדרך וכמובן מאשרת שימוש בלוגו ובמוצרים שלה. תחילה מתקיימת פגישה בין הזכיין הפוטנציאלי לבין נציגי ההנהלה, העוסקים בתחום הזכיינות. במהלך הפגישה יועלו נקודות רלוונטיות בעבור הזכיין והתנאים שהרשת מעמידה בפניו. במידה והכל יתנהל כשורה והרשת תמצא לנכון להעניק זכיינות – תצטרכו לחתום על הסכם זכיינות עם רולדין. מדובר בהסכם זכיינות. הסכם זכיינות יש בו דקויות רבות ולכן אחת ההמלצות היא לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בזכיינות ומכיר את החוקים היטב. סיוע של עורך דין חשוב מאוד בשלב זה מכיוון שמעטים מהזכיינים אכן מבינים את כל הסעיפים והדרישות הרשומים בחוזה. חשוב לדעת בפני מה אתם עומדים ואם התהליך אכן הוגן ונכון עבורכם. חשוב להבין כי מעבר לפוטנציאל הרווחים שניתן להשיג, יש גם לוודא כי תנאי ההסכם מתאימים לכם. אף על פי שמדובר ברשת רווחית ומוצלחת, יתכן ולא הכל ימצא חן בעיניכם וישנו סיכוי כי תחליטו שמודל הזכיינות אינו תואם את דרכם או ציפיותכם. אל תמהרו לחתום על החוזה בטרם תכירו אותו לפרטי פרטים.

יתרונות הזכיינות ברשת הקונדיטוריה ובתי הקפה רולדין

מרבית הסניפים של רולדין הם בבעלות של זכיינים והיתרון העיקרי זו העובדה כי אכן מדובר בסניפים מצליחים ורווחיים. מדובר בסניפים קטנים, עם השקעה כספית יחסית לא גבוהה כאשר לאורך השנים נסגרו בסך הכל שני סניפים. עובדה זו מוכיחה כי מודל הזכיינות של רולדין מוצלח ומרבית הזכיינים מצליחים להתפרנס כראוי מהסניף שלהם. יתרה מכך, רולדין מקפידה על מיקומים טובים של סניפיה ולכן האפשרויות להצליח הן רבות.

ניתן ליצור קשר לליווי של עו"ד מומחה לזכיינות

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יצירת קשר