זכיינות תחנת דלק (פז, סונול, דלק, טן)

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

מומחה לתחומי מקרקעין, זכיינות, צוואות וירושות

יצירת קשר

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

זכיינות תחנת דלק - מדריך מקיף

זכיינות בתחנות דלק נחשבת למבוקשת מאד מבין האפשרויות הקיימות בנושא הזכיינות. בשונה מתחום המזון או האופנה, תחנות הדלק נותרות רלוונטיות ושימושיות לאורך זמן רב והסיכונים הקיימים בזכיינות של בתי עסק ורשתות מזון – כמעט ואינם קיימים בזכיינות זו. הדגש המשמעותי שאליו יש לשים לב כאשר מתחילים את תהליך רכישת זיכיון לתחנת דלק הוא המיקום של התחנה. גם אם מדובר ברשת תחנות דלק בכירה ומפורסמת (פז, סונול, דלק, טן…) חשוב לוודא את מיקומה של התחנה המוצעת לזיכיון. המיקום משחק תפקיד ראשי בהכנסות של התחנה, ככל שהמיקום מרכזי וזמין יותר, כך גם ציבור הלקוחות יהיה נרחב יותר. תחנות דלק הממוקמות ביישובים קטנים או בנקודות מרוחקות, לא תמיד פחות מצליחות אלא שעל כך לא תוכלו לדעת מבלי לערוך בדיקה מקיפה ולקבל את הנתונים הנכונים אודות התחנה. נתונים אלו מצויים אצל הנהלת התחנה, במטה בארצי, ניתן לקבלם רק לאחר פגישה מתקדמת בנושא זיכיון.

אילו תחנות דלק מומלצות לרכישת זיכיון?

פועלות בישראל עשרות רשתות המוכרות דלק ומוצרים נלווים נוספים אך לא כולן רווחיות ומצליחות. בין האפשרויות המומלצות תוכלו למצוא את תחנת דלק סונול, תחנת דלק טן, תחנת דלק פז ואת תחנות הדלק של "דלק". לכל אחת מבין הרשתות הללו נתונים גבוהים ואחוזי הצלחה במכירות ובהיבטים נוספים, יש ביקוש לזכיינות של תחנות דלק בישראל ולכן לא כל אחד מקבל את האפשרות לכך.

זכיינות תחנת דלק

איך להפוך לזכיין תחנת דלק?

כפי שציינו קודם לכן, תחנות הדלק לא מאפשרות זכיינות לכל אדם וההעדפה היא לבעלי ניסיון שיוכיחו את יכולותיהם ויציגו את הידע והמקצועיות שלהם בתחום הזכיינות. לרוב יש העדפה לזכיינים וותיקים, אשר התנסו כבר בתחום הזכיינות והביאו להישגים ומכירות גבוהים. ההשקעה בזכיינות של תחנת דלק בדרך כלל משתלמת ומאפשרת לקבל הכנסות מכובדות מדי חודש, אך יחד עם זאת גם דורשת עבודה רצינית ומושקעת, תוך כדי הבנה כי הנכם לוקחים סיכון כלכלי (כמו בכל זכיינות) ולמעשה האחריות היא שלכם ועליכם. על מנת לקבל היתר להפוך לזכיין בתחנת דלק תצטרכו לעבור מספר בדיקות מטעם ההנהלה של חברת הדלק. בדיקות אלו נועדו לוודא כי אכן יש לכם את הכישורים, הניסיון והיכולת לנהל ולקדם את תחנת הדלק שתינתן לכם בתהליך הזיכיון. במרבית המקרים, התהליך יחל בפגישה ביניכם לבין נציגי ההנהלה ובמהלכה יוצגו כל התנאים והדרישות. בהמשך תתבצע הצהרת כוונות של שני הצדדים ולאחר שתתקבל ההחלטה כי הנכם מתאימים לרשת – תעברו לשלב של חתימה על החוזה. שלב זה מתבצע לרוב בסיוע של עורכי דין אשר מתמחים בתחום הזכיינות, כאשר הם יוודאו וינחו אתכם איך להתנהל בתהליך.

מהי עלות זיכיון של תחנת דלק?

העלות של זכיינות בתחנות דלק איננה אחידה ומשתנה מתחנה אחת לאחרת. לא וודאי כי זכיינות תחנת דלק פז תעלה כפי שתעלה זכיינות תחנת דלק סונול או זכיינות תחנת דלק טן.

נתונים אלו ניתנים לרוב בפגישה הראשונית, שמטרתה להכיר את הנפשות הפועלות, את המתעניינים בתהליך ולספק מידע נרחב אודות זכיינות של תחנות דלק בישראל. כמובן שאל פגישה זו מומלץ להגיע בליווי עורך דין מומחה לזכיינות.

יש לקחת בחשבון כי מדובר עלות הזיכיון מגיעה לכמה עשרות אלפי שקלים ולפעמים אף יותר. כמו כן, הסכום איננו חד פעמי וכולל גם תשלומים חודשיים (דמי תמלוגים) ועוד תנאים כלכליים נוספים שיתבררו במעמד הפגישה. לרוב, מומלץ לקבל סיוע משפטי של עורך דין המתמחה בתחום בכדי לוודא שאכן התנאים והדרישות של בעלי הרשת הוגנות ונכונות לכם מבחינה פיננסית.

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יצירת קשר