עורך דין מקרקעין בתל אביב ואזור מרכז הארץ

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

נכתב על ידי עו"ד שמואל גרנאי

עורך דין מומחה לתחומי מקרקעין וזכיינות

תוכן עניינים
יצירת קשר

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

איך בוחרים עורך דין מקרקעין בתל אביב ואזור מרכז הארץ


משרד עו"ד שמואל גרנאי ושות' מלווה רוכשי וקוני דירות בכל רחבי הארץ, בדגש על כאלה אשר זקוקים לשירותיו של משרד עורכי דין מקרקעין באזור תל אביב והמרכז

לא הרבה פעמים לאורך חיינו אנו מבצעים עסקאות גדולות ומשמעותיות מבחינה כלכלית. אחת מהעסקאות הללו זוהי העסקה של רכישה או מכירה דירה. בשל העובדה כי מדובר בעסקה בעלת השלכות רבות על חיי המוכרים והקונים – נהוג לשכור את שירותיו של עורך דין.

עם זאת, ישנם אנשים שאינם מבינים את גודל העסקה ואת החשיבות הרבה שכרוכה בה ובוחרים לשכור את שירותיו של עורך דין אשר לא מתמחה או עוסק ספציפית בתחום המקרקעין. בחירה שכזו הינה בחירה מסוכנת שעלולה להביע עמה בעיות רבות לאורך תהליך המכירה או הקנייה של הבית. אמנם אין חוק חד משמעי שקובע כי בעת רכישת נדל"ן חייבים להיות מיוצגים על ידי עורך דין מקרקעין – אך זו בהחלט המלצה חמה שתוכל לשפר את כל התהליך ולהקל על הרוכש או המוכר.

תחום הנדל"ן והמקרקעין הינו תחום מורכב ומסובך ועל כן – עורכי הדין אשר מתמחים בתחום זה אמורים להכיר המון דגשים ופרמטרים משפטיים. עורכי דין שאינם עוסקים במקרקעין כעניין שבשגרה עלולים לשגות בדברים שלכאורה נשמעים פשוטים אך למעשה עלולים לפגוע בלקוח אותו מייצגים ולגרום לו נזק.

האם חייבים לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין?

כאשר רוצים לבצע עסקת נדל"ן ומקרקעין בתל אביב לדוגמא, או בכל אזור אחר ברחבי הארץ, נהוג להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה למקרקעין ונדל"ן. בטח ובטח כאשר מדובר בנכסים ודירות במרכז הארץ – שירותיו של עורך דין נדל"ן במרכז הארץ נחוצים פי כמה וכמה.

הסיבות לכך רבות, אך בעיקרן קשורות לעובדה כי מחיר הנדל"ן במרכז הארץ הינו הגבוה ביותר מאשר האזורים במדינה. עסקאות אלו כוללות סכומים גבוהים של כסף ועל מנת שהן אכן יתקיימו באופן סדיר, מקצועי ונבון – חשוב שיהיה עורך דין הגון ומקצועי שילווה את לקוחותיו עד לביצוע המכירה ולשביעות רצונו של הלקוח.

מתי כדאי לפנות לעורך דין נדל"ן בתל אביב ואזור המרכז?

כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין במרכז הארץ כאשר מצאתם את הנכס / הדירה בה הנכם מתעניינים. ישנם לקוחות שיוצרים קשר עם עורך הדין עוד לפני שמצאו את הנכס ופועלים על פי המלצותיו. עם זאת, רוב הלקוחות בוחרים לפנות לעורך הדין כאשר הם נמצאים שלב לפני החתימה על החוזה. עורך דין לנדל"ן באזור המרכז אמור לבדוק את היתכנות העסקה, הזכיות בקרקע, עיקולים על הנכס, חריגות בנייה וכן לעבור על החוזה ולוודא כי הוא אכן תקני ומנוסח באופן רהוט ומדויק.

במקרים אחרים, עורך הדין אף יהיה זה שיכתוב את החוזה ועל פי יתקיימו הדברים בהמשך. עורך דין מקצועי וטוב ילווה את לקוחותיו לאורך כל התהליך ויעמוד לצידם, ינחה אותם כיצד להתנהל ויוביל אותם לקראת העסקה כאשר צד הלקוח הוא העיקרי והמשמעותי ביותר בעיניו.

איך בוחרים עו"ד מקרקעין בתל אביב והסביבה?

כאשר מחפשים עורך דין מומלץ בתל אביב או באזור המרכז רצוי לוודא כי הוא אכן עוסק ומתמחה בתחום הנדל"ן מקרקעין. יש לבדוק ולהעמיק בניסיונו של עורך הדין ולוודא האם יש לו ניסיון בתחום, משום שעסקת מקרקעין תצריך המון עבודה ולא מעט בדיקות מקדימות אשר ייעשו היטב רק על ידי עורך דין מקצועי.

ניתן למצוא לא מעט משרדי עורכי דין מקרקעין באזור המרכז, אך כמובן שאם אתם גרים בבני ברק למשל כנראה שתעדיפו לשכור את שירותיו של עו"ד מקרקעין ונדל"ן בבני ברק, אך כאמור, הדגש צריך להיות על העובדה שעו"ד אכן מתמחה בתחום המקרקעין ומכיר אותו היטב.

שמואל גרנאי משרד עו

שתף מאמר זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יצירת קשר